Как да го изберем – опит от първо лице
Снимка: Guliver / iStock
Всяко дете до 7 години боледува средно между 7 и 10 пъти в годината, според статистиката. Ако питате майките – вероятно и много по-често. Най-тежки са преходните сезони – пролет и есен, когато вирусите са по-активни, хремата сякаш е вечна, често съпровождана от кашлица в различни варианти.
Всеки родител при подобни симптоми на детето си - влажна, суха кашлица, хрема – в един момент стига до използването на инхалатор. И разбира как той дава бързо облекчение на общото състояние, тъй като влажният въздух е особено полезен за изсъхналата лигавица както на гърлото, така и на носа.
На пазара има много видове инхалатори и когато решим да си имаме подобен вкъщи, се изправяме пред чуденето какъв точно да е той. Да, винаги има притеснения, дали детето ще иска да го ползва, как да го „излъжем“ да го прави и т.н. Ето какво сподели една майка с нас, след ползването на нов модел инхалатор:
„След консултация с нашия педиатър избрах AGU инхалатор. Хареса ми, че е безшумен и е на батерии, както и че е компактен като размер за прибиране и пренасяне.
Синът ми е на годинка и половина и на този етап е много сложно да го накарам да стои на едно място с подобна машинка в устата. Но AGU позволява той да се разхожда с него из къщи, да си го държи с едната ръка и в същото време да си играе.
Опитах да го ползвам по време на сън – получава се, ако детето ви по принцип спи тежко, както моето. Но съм категорична по отношение на резултата – след много тежка хрема и кашлица само за 2 пъти на ден инхалации с физиологичен разтвор на третия ден имаше сериозно подобрение, а скоро след това кашлицата отшумя."
Надя Горанова
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари